Úvod Ceník prací Barbie Postavy EQ Domek Porcelánové panenky Loutky Patchwork Odkazy

DOMEČEK PRO BARBIE

Tak takhle vypadal domeček, když jsem ho doma sestavila

Nový domeček mě zpočátku nadchnul - hlavně krásná okénka, ale při dalším zkoumání, jsem zjistila, že mi v této podobě nevyhovuje.
Čtyři velké místnosti, většina stěn jen naznačená, takže nábytek by se nedal nikam postavit, všude by „vyčníval“ do prostoru. Ale já se zhlédla v domečcích Mary's Dollhouse Nook, které jsem našla v odkazech Eriky a tak se začalo přestavovat :-D
Rozhodla jsem se, že zadní stěna s okny bude vpředu a bude se otevírat. Zadní stěna bude bez oken, domeček zvýším o jedno poschodí a místnosti jinak rozčlením. V přízemí bude předsíň, kuchyně a dětský pokoj, v 1. patře bude ložnice a obývací pokoj s balkonem a ve 2. patře 2 pokojíky a koupelna.

Bylo to několik týdnů řezání, lepení, šroubování ale hrubá stavba je hotová. Domeček má na výšku 120 cm, našířku 96 cm a je 50 cm hluboký.

Pak nastala doba tapetování, natírání, další řezání, výroba balkonu, rámů oken, výměna folií v oknech a už začal domeček vypadat jako domeček.

Celý domek jsem otapetovala hrubou tapetou a pak natřela barvou. Při výrobě balkonu jsem na zábradlí použila bambusové tyčky z prostírání, koupeného u Vietnamců za 12 Kč a sloupky jsou balzového dřeva. Na podlahu balkonu jsem nalepila plastovou dlaždici.

Začala jsem vyrábět a upravovat nábytek – dětské postýlky a židle jsem jen natřela, stejně jako skříňky do dětského pokoje. Kuchyňskou linku s troubou jsem vydražila na Aukru a je to jedna z mála věcí, které nebudu nijak upravovat, ale další část linky jsem musela vyrobit. Dřez jsem použila z nějakého pultu pro Barbie veterinářku či co. Vyřízla jsem ho a vsadila do pracovní desky kuchyňské linky. Barvu jsem se snažila namíchat co nejpodobnější kupované lince.

A tady je první pohled do dětského pokoje a do kuchyně:

Na obou místnostech se bude samozřejmě ještě hodně pracovat, tohle je jen začátek.

Asi nejvíc práce mi dala střecha - hlavně jsem s ní strávila mnoho hodin. Rozhodla jsem se udělat střechu z lékařských špachtlí. Oba konce jsem ustřihla, nabarvila a přilepila. Je to jednoduché, ale těch tašek bylo víc než 1.500 a natírala jsem je 2x.

Takže takhle vypadala příprava:

A tady je výsledek:

A zatímco jsem čekala až uschnou tašky, dodělávala jsem boky domečku. U vchodových dveří ještě chybí klika, ale tu teprve musím vymyslet a vyrobit.

Teď přijde na řadu předsíň, pak ložnice, obývák atd.

Mám hotovou i přední část domečku, která se bude otevírat. Zatím ji ale nechávám volně, protože by "dveře" při dalších pracech na domečku překážely. Zevnitř ještě budou záclony, ale to až v poslední fázi.

Dodělala jsem i předsíň. Křesla jsou potažená koženkou a polštáře jsou jen volně položené. Stoleček je vyrobený z kousku lišty a jako nožičky jsem použila kolíčky, které byly součástí stojánku na hrnky, koupeného za 15 Kč u Vietnamců. Regál v čele je původně polička na miniatury a až bude zaplněný, bude vypadat moc pěkně.
Lustr je z folie namalovaný barvami na sklo a kabely jsou schované v části propisky. Tapeta je olemovaná bordurou, kterou jsem si stáhla z internetu.

Je hotová i ložnice. Postel jsem dělala celou sama - inspirovala jsem se částečně na jednom webu a částečně svou vlastní postelí :-). Toaletní stolek jsem přelakovala - původně byl růžový a přidělala jsem mu dvířka a vyrobila šuplíčky. Noční stolky jsou taky vlastní výroba. Jako tapeta mi posloužil tentokrát balící papír. Lustr je z korálků a plechových pásečků, které jsem vystříhla z plechovky od piva a dráty jsou opět schované v kousku propisovačky.

Po velice dlouhé době se mi povedlo domeček víceméně dokončit, i když nějaké drobnosti ještě chybí. Přispěl k tomu i fakt, že i já jsem změnila bydliště a tak v rámci rekonstrukce a následného úklidu přišel na řadu i domeček.

Přízemí i první patro domečku bylo zhruba hotové, takže tam šlo spíše jen o kosmetické úpravy, ale podkroví jsem musela udělat komplet celé. Ovšem i tam ještě čekají na dodělání rpůzné drobnosti (např. klávesnice k počítaši, lampa na stůl atd.)

V podkrovních pokojích vznikly tzv. dívčí pokoje a uprostřed jsem udělala koupelnu.

Levý dívčí pokoj

Pravý, nebo také šicí pokoj

A tady je moje chlouba - koupelna

Plastovou vaničku od nějakých úplně jiných panenek jsem zasadila do papírové krabice a tu polepila kostičkami mozaiky. Záchod - snad původně dokonce splachovací se ke mě kdysi taky dostal se spoustou jiných věcí vydražených na Aukru. Jen měl jakousi příšernou barvu. Nábytek jsou nějaké dřevěné krabičky, které jsem přizpůsobila potřebám koupelny. Umývadlo bylo původně taky součástí nějaké růžové babínkovské koupelny ale pro moji koupelnu vyhovovalo - zasadila jsem ho do vyříznutého otvoru ve skřáňce. Vrchní desku galerky jsem také obložila mozaikou, ale bohužel jsem nesehnala už stejnou jaká byla kolem vany. Držáčky na ručníky, které rovněž byly na plastové galerce, se taky báječně hodily.

A tady jsou ještě jednou místnosti, které byly hotové již dříve, ale konečné úpravy tam chyběly.

Takhle vypadá celkový pohled na domeček:

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU